جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

معرفی مجموعه

آزمایشگاه نانوفناوران کیان

آزمایشگاه نانوفناوران کیان (ایستا صنعت وطن) یک عضو از خانواده بزرگ شبکه آزمایشگاهی فناوری­ های راهبردی در زمینه انجام آزمون‌های فیزیکوشیمیایی، میکروبی بر روی انواع محصولات غذایی، آرایشی و بهداشتی، آب، خاک و پساب و مشخصه‌یابی نانومواد بر اساس استانداردهای ملی ایران، دستورالعمل­‌ها و بخشنامه­­‌ها در حال فعالیت می­‌باشد. لازم به ذکر است، بنابر درخواست کاربران امکان ارسال نمونه به آزمایشگاه ‌های مختلف عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی جهت انجام تست­‌های آزمایشگاهی توسط این مجموعه صورت می­‌پذیرد. شایان ذکر است، این آزمایشگاه با دارا بودن تجهیزات آزمایشگاهی و دستگاهی پیشرفته، پذیرای دانشجویان و اساتید محترم و افراد عام جهت انجام تست­‌های آزمایشگاهی خود می­‌باشد. یکی از ویژگی‌های مهم این مجموعه بهره­مندی کاربران آزمایشگاه از تخفیفات مناسبتی ویژه می‌باشد. از جمله; تست­‌های قابل انجام در این مجموعه می‌­توان به انجام تست­‌های شیمیایی و میکروبی عسل، آرد و غلات، سوهان، انواع شوینده‌ها، انواع روغن­‌ها همچون روغن نارگیل، روغن زیتون و غیره، آب و خاک و دیگر موارد اشاره کرد. از جمله دستگاه‌های مستقر در آزمایشگاه نیز می­‌توان دستگاه الایزا ریدر، اسپکتروفتومتر دو پرتویی، رفرکتومتر، رطوبت سنج، کرایسکوپ و دیگر تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی را نام برد.

  • آزمایشگاه کنترل مواد غذایی و آرایشی و بهداشتی این آزمایشگاه دارای نیروی‌های متخصص کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا در رشته‌­های میکروبیولوژی، مهندسی شیمی، بیوتکنولوژی میکروبی، بیوشیمی، نانوبیوتکنولوژی، شیمی و زیست شناسی که در طرح‌های اجرایی آزمایشگاهی و تحقیقاتی مستقل یا مشترک با مراکز دانشگاهی و پژوهشی شرکت نموده اند، می‌باشد.  بخش‌­های مختلف آزمایشگاه کنترل مواد غذایی­، آرایشی و بهداشتی این مجموعه شامل چهار بخش اصلی شیمی مواد غذایی، میکروبیولوژی و آرایشی و بهداشتی است.
  • اهم فعالیت‌­های انجام شده در این مجوعه شامل موارد ذیل می­‌باشد:
  • دریافت و پذیرش نمونه، انجام آزمون و ارسال نتایج.
  • برگزاری دوره‌های آموزشی برای کارشناسان آزمایشگاهی، دانشجویان، دانش آموزان
  • تدوین دستورالعمل‌های کاری(SOP) روش‌های کنترل و ضوابط مربوط به کلیه فرآورده‌های غذایی، آرایشی و بهداشتی
  • همکاری در طرح­‌های تحقیقاتی، پژوهشی و اجرایی
  • کنترل کیفیت مواد اولیه و فرآورده‌های خوراکی،آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی تولید داخل کشور و وارداتی به کشور
  • امید است با همت و تلاش کلیه پرسنل آزمایشگاه و نیز سایر واحدهای معاونت غذا و دارو شاهد ارتقا سلامت آحاد جامعه مردم کشور سرافرازمان باشیم.

آزمایشگاه‌های همکار